Zde je uveden seznam lékařů či specialistů, které pravidelně navštěvujeme a kteří se snaží, aby se Anežčin vývoj neustále zlepšoval. Vzhledem k tomu, že se rady specialistů vzájemně doplňují, je velmi dobré pořídit „manuál rozvoje“, kam se jednotlivé rady zapisují (viz. ergoterapeutické pomůcky). Usnadní to jak koordinaci jednotlivých specialistů, tak i domácí práci s dítětem.
MUDr. Karel Navrátil – náš obvodní lékař. Vždy velmi pozitivně naladěn, nikdy nás nenechal na holičkách. I přes Anežčin komplikovaný stav se vždy snaží nalézt něco pozitivního.
Centrum komplexní péče, Všeobecná fakultní nemocnice, Praha. Toto místo by se dalo nazvat naši centrálou. Anežka zde navštěvuje paní doktorku Příhodovou (neurologie), paní doktorku Jánskou (rehabilitační lékařka). Chodíme zde taktéž na ergoterapii a částečně i na fyzioterapii.
KeltiaMed, Zbraslav. V současné době je to naše hlavní místo pro fyzioterapii, kde navštěvujeme naši dobrou duši Pavlu Vyčítalovou. Je to jedna z mála úžasných fyzioterapeutek, která s Anežkou cvičí již od miminka a i dnes je ji schopná udržet při Vojtově terapii.
MUDr. Anna Zobanová, oční lékařka, poliklinika Barrandov. Paní doktorku navštěvujeme 2 x ročně. Když Anežka nechtěla nosit brýle, naučila nás nasazovat kontaktní čočky a Anežka začala konečně vidět. Po roce posilování očiček jsme v současnosti bez dioptrií…
doc. MUDr. Alena Schejbalová, PhD, nemocnice Motol, ortopedie. U paní docentky je Anežka sledována kvůli kontrole správného vývoje kyčlí a kvůli problémům se skoliózou.
Mgr. Michaela Voldřichová, klinická logopedka. Pokud Vám někdo bude tvrdit, že dítě, které nemluví, nemusí na logopedii chodit, tak mu nevěřte. My sami byli překvapeni, co vše se dá s Anežkou dělat, aby se rozmluvila. Ještě více nás překvapilo, že to funguje a Anežka začíná říkat první slovíčka.